Dokumentacja pracownicza: wielka zagadka
Przepisy nie wskazują, jakie konkretnie dokumenty dotyczące ewidencjonowania czasu pracy należy tworzyć i gromadzić. Organy kontroli opierają się w tym zakresie na własnej ocenie.
Na brak kompatybilności między przepisami kodeksu pracy a rozporządzeniem ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej (DzU poz. 2369) zwracano uwagę już wielokrotnie. Problem jednak narasta m.in. za sprawą organów kontrolnych. Bywa, że oceniają one prawidłowość i kompletność takiej dokumentacji z punktu widzenia przepisów rozporządzenia, abstrahując od regulacji kodeksowych. W największym zakresie dotyczy to dokumentacji dotyczącej ewidencjonowania czasu pracy.
Paragraf 6 pkt 1 lit. c rozporządzenia przewiduje, że elementem dokumentacji dotyczącej ewidencjonowania czasu pracy są m.in.:
- dokumenty związane ze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta